=Informacje
podstawowe=
- Imię: ***(3) Atlantica
- Płeć: klacz
- Wzrost: 145 cm
- Rasa: DRP
- Maść: srokata
- Urodzona: 20.01.2012 r.
- Matka: *Red Beauty [DRP]
- Ojciec: *De Lux Champion [DRP]
- Hodowca: WHK Lider
- Właściciel: Miśka
=Predyspozycje=
- Skoki kl. mini LL-LL
- Skoki luzem
- Dresaż L-P
- Wystawy
- Hodowla
=Opisy=
- Historia: Atlantica urodziła się w WHK Lider. Tu się wychowywała i dorosła. Po pewnym czasie organizowałam u siebie licytacje i została sprzedana, jednak bardzo za nią tęskniłam i żałowałam że się jej pozbyłam dlatego jak tylko zobaczyłam że Hannah wystawia ją na sprzedaż nie zawahałam się nawet chwilę i postanowiłam wziąć ją od razu do siebie i rozpocząć z nią pracę w celu do stworzenia turbo kucyka ;)
- Treningi: Atlantica ma zaledwie 4 lata, jednak przeszła już jak na swój wiek trochę treningów i zawodów że możemy ją uznać za dzielnego kucola do jazdy i przyjemnego kuca do jazdy. Uwielbia, gdy spędza się z nią wiele czasu, jest bardzo zaborcza, przez co najlepiej, gdy pracuje się z nią w pojedynkę na ujeżdżalni i zwraca uwagę tylko na nią. Jeśli te warunki są spełnione, Atlantica jest koniem który reaguje na każdą komendę jeźdźca. Świetnie chodzi na każdego rodzaju pomoce - lekkie dociśnięcie łydki (nad którym sporo trzeba było pracować, bo początkowo niekoniecznie miała w planach być kucykiem pod siodło :P ) może oznaczać dla niej zagalopowanie, zmiana dosiadu to zmiana tępa i tak powoli uczymy się wszystkiego. Z tego powodu Ati jest na prawdę niezwykłym kucolem i nie można jej tego zaprzeczyć w żaden sposób. Sytuacja ulega jednak pewnej zmianie, gdy siedzi na niej niedoświadczony jeździec (chociaż już wiemy że ona jeszcze nie jest gotowa na takowych. Z początku owszem, jest idealnym wierzchowcem, jednak jeśli wyczuje, że jeździec jest niepewny tego, co ma zrobić, zaczyna kombinować. A tutaj nie posłucha, tu skręci w drugą stronę… I w końcu jeździec robi to, co chce koń, a nie, czego chce on sam, nie raz o tym nawet nie wiedząc :) Taka z niej śmieszka. Jeśli chodzi o szybkość nauki, Ati uczy się bardzo szybko i chętnie, jednak równie szybko się nudzi, przez co podczas pracy z nią należy wykazać się ogromną pomysłowością! Kobyłka lubi pracę z ziemi i nie można temu zaprzeczyć, aczkolwiek szybko ją nudzi, przez co musimy często wymyślać jej zmiany tempa przejścia drążki itp. Nie przerażają ją żadne wypięcia baty itd. Jest jej to wszystko znane i lubiane (zazwyczaj). Jednak lonżowanie jej dla początkujących jest dużo łatwiejsze niż jazda bo słucha dokładnie wszystkiego co się do niej mówi. Atlantica nie boi się wypadów w teren, wręcz to bardzo lubi. Rozgląda się ciekawsko w około, aczkolwiek zwraca dużą uwagę na jeźdźca. Nie zrobi nic bez jego zgody. Gdy wyjeżdża na wolną przestrzeń, bądź ścieżkę, na której zazwyczaj galopujemy czasem chce wyrwać w przód ale zaraz ją karcimy, chcemy żeby jak wszystkie konie które sami zajeżdżamy i z którymi pracujemy czekała na sygnał a nie na widok miejsca czy koni puszczała się galopem. Woda – tak, to uwielbia nawet bardziej od skoków! Pływanie, taplanie w błocie, to jest coś, to jej żywioł! Jeżeli na ścieżce jest kałuża, a jeździec tego nie zauważy, Atlantica albo będzie kicać jak zając przez nią albo biegać po niej i chlapać ile wlezie.
- Na zawodach: Przed startem Atlantica zawsze zdaje się być zrelaksowana. Co prawda inne konie na ujeżdżalni denerwują ją i rozpraszają, jednak poza tym łaciata nie robi problemów. Zachowuje się podobnie jak na treningu. Ludzi ignoruje. Jeśli chodzi o czyszczenie i pielęgnacje przed startem Atlantica chętnie się im poddaje z wielką przyjemnością. Inną stajnię akceptuje bez problemów, o ile w pobliżu znajdują się znani jej ludzie. Podczas skoków zazwyczaj pierwsza przeszkoda na torze, jest trochę wielkim straszakiem, który trzeba omijać wysoooooko w powietrzu. Jednak już po pierwszym skoku zaczyna się rozkręcać. Chód staje się bardziej energiczny z każdym kolejnym krokiem, a technika coraz lepsza po każdym skoku. O ile na początku trzeba jej wyraźnie pokazać, gdzie ma się wybić, później skacze sama. Dresaż to chyba jedyna konkurencja, która nieco nudzi naszą stajenną krówkę. Mimo tego, mała porusza się w niej bardzo energicznie. Chętnie idzie do przodu, a jak dojdzie do galopu, trzeba ją nieźle przytrzymać. Ma jeszcze niestety problem z wolniejszym równym galopem jeszcze nad tym mocno pracujemy. Nie ma problemu z zagalopowaniem ze środka ujeżdżalni czy ze ściany.
- Na padoku i relacje z innymi końmi: Atlantica jest w miarę przyjacielskim i niezbyt dominującym koniem. Łatwo nawiązuje kontakty z innymi końmi, przez co na pastwiskach w Liderze ma sporo swoich kopytnych kumpli – grupkę zwierząt, które niemal cały czas za nią chodzą. Z resztą, wydaje się, że i Atlantice pasuje ich towarzystwo i niechętnie je opuszcza. Dogaduje się z innymi klaczami większymi i mniejszymi oraz z innymi naszymi dziwnymi stworkami stajennymi ;) o których nikt nie wie. Inne zwierzęta… No cóż, psy ignoruje. Są, bo są i tyle. Koty są jej również obojętne. Inne zwierzęta intrygują ją. i coraz chętniej z nimi przebywa z naszą stajenną krową się zaznajomiła i chyba nawet się polubiły szalone łaciate stworki. W terenie jest podobnie – jeśli zobaczy jelenia, czy lisa, patrzy na niego tak długo, jak tylko się da, a gdy zniknie z jej pola widzenia, cały czas spogląda w miejsce, gdzie widziała go po raz ostatni. Jakby z nadzieją że zaraz wyjdzie i podejdzie do niej pogadać. Przecież konie z jej stada tak właśnie robiły :P Ta niewielka kobyłka na pastwisku ukazuje swój prawdziwy charakterek! Oj tak! Zawsze przy wypuszczaniu daje czadu z barankami i śmiesznymi dzikimi kwikami, z resztą razem ze swoją mamuśką tak doginają i kręcą kółka na rozpoczęcie padokowania. Nigdy nie pasie się sama. Zazwyczaj stoi, bądź śpi, jednak początek to już rytułał. Czasami, gdy na pastwisku jest trochę wody to musi tam się znaleźć, oczywiście nie w chłodne dni, ale w te ciepłe to nie ma opcji ją odciągnąć. Od kiedy jako źrebie weszła mi do wanny z wodą do picia dla koni, stwierdziłam że zawsze będzie musiała mieć dostęp do chociaż minimalnej ilości wody do taplania. Kilkukrotnie w ciągu dnia patroluje całe pastwisko, sprawdzając, czy nie zbliża się jakiś intruz zwany zazwyczaj ogierem (ponieważ czasem muszą przejść prowadzone przez człowieka na swoje dalsze pastwiska). Śmiejemy się że zachowuje się jak typowa mała dziewczynka chłopcy są fuj i ich nie lubimy :P
=Informacje szczegółowe=
- Chip: Posiada
- Kondycja: Świetna
- Zdrowie: Doskonałe
- Odmiany: brak
- Werkowana: Tak
- Kuta: Tak, na przody;
- Ujeżdżona: Tak
- Własność: WHK Lider
=Osiągnięcia(30)=
Tytuły (0):
Tytuły (0):
- I miejsce w Skokach kl LL na hipodromie Ankara
- I miejsce w Skokach kl LL na zawodach w Far Horizons Stud
- I miejsce w Skokach kl. mini LL podczas 1 dnia zawodów na Hipodromie Kier
- I miejsce w Skokach kl. mini LL podczas 3 dnia zawodów na Hipodromie Kier
- II miejsce w Skokach kl. mini LL podczas Otwarcia Estrella Sport Stud
- III miejsce w ujeżdżeniu kl L na hipodromie Moderne
- III miejsce w Skokach kl. mini LL na Hipodromie Encanto
- III miejsce w WKKW Amatorzy na Hipodromie Paris
- IV miejsce w Skokach kl. LL podczas 1 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- IV miejsce w Skokach kl. LL podczas 3 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- IV miejsce w Rajdzie kl. L podczas 3 edycji zawodów na Hipodromie Kier
- IV miejsce w Dresażu kl. P na Hipodromie Blue Echo
- IV miejsce w Dresażu kl. P podczas 2 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- IV miejsce w Skokach kl. mini LL podczas 2 dnia zawodów na Hipodromie Kier
- Wyróżnienie w Skokach luzem na Hipodromie Paris
- Wyróżnienie w Skokach kl. LL podczas 2 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- Wyróżnienie w Dresażu kl. L na Hipodromie Zombie
- Wyróżnienie w Rajdzie kl. L podczas 1 edycji zawodów na Hipodromie Kier
- Wyróżnienie w Rajdzie kl. L podczas 2 edycji zawodów na Hipodromie Kier
- Wyróżnienie w Dresażu kl. P podczas 1 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- Wyróżnienie w Dresażu kl. P podczas 3 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- I miejsce w Wystawie klaczy 3-5 lat na hipodromie Ankara
- I miejsce w Wystawie klaczy DRP na hipodromie Paris
- I miejsce w Wystawie DRP na Hipodromie Paris
- I miejsce w Wystawie Kucy (klaczy) na Hipodromie Ankara
- I miejsce w Wystawie Kucy na WHK Anarkia
- II miejsce w Wystawie Srokatych Klaczy podczas 1 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- II miejsce w Wystawie Srokatych Klaczy podczas 3 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
- II miejsce w Wystawie Kucy na Hipodromie Zombie
- IV miejsce w Wystawie Srokatych Klaczy podczas 2 dnia Zawodów na Hipodromie Kier
=Potomstwo(0)=
Klacze:
Klacze:
- Karta zdrowia
- Paszport
- Licencja hodowlana
- Rodowód
- Bonitacja
=Informacje dla hodowców=
- Wyźrebienie: nie dotyczy
- Embriotransfer: 1 000 hrs
- Dzierżawa: nie dotyczy
- Sprzedaż: nie dotyczy
=Treningi(3)=
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz